Investeren en wedden met Kelly - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
Column door Henk Tijms

Investeren en wedden met Kelly

In deze column, refereert Henk Tijms naar een scenario uit het boek A Mathematician Plays the Stock Market, Basic Books, 2003, van John Allen Paulos.

STAtOR STAtOR

Henk Tijms

Een investeerder krijgt de gelegenheid om 52 weken lang elke maandagochtend geld te beleggen in een aandeel van een dotcom-bedrijf en het aandeel dan de vrijdagmiddag daarop te verkopen, waarna aan het begin van de week daarop weer een nieuw aandeel in een andere dotcom-bedrijf gekocht kan worden.

Benieuwd naar de (on)verwachte winst en de beste manier van investeren en/of wedden met de Kelly methode?

Lees hier de hele column over de Kelly methode.

Artikel informatie

STAtOR 2018 nr. 4 pagina 14-15

Auteur informatie

  • Henk Tijms is emeritus hoogleraar Operations Research aan de Vrije Universiteit en auteur van diverse leerboeken over operations research en kansrekening. Deze column is een verkorte Nederlandse versie van hoofdstuk 16 uit zijn net verschenen boek Surprises in Probability; Seventeen Short Stories, Chapman & Hall, 2018.
  • E-mail: h.c.tijms@xs4all.nl

Notitie: Foto dotcom door jeffdjevdet

Gepubliceerd op: January 15, 2019