Willem Rutger van Zwet 1934 – 2020 - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
vermaard wetenschapper en krachtig bestuurder

Willem Rutger van Zwet 1934 – 2020

Willem Rutger van Zwet, emeritus hoogleraar aan de Universiteit Leiden en erelid van de VVSOR, is op 2 juli 2020 overleden in de leeftijd van 86 jaar. Willem was wetenschappelijk kleinzoon van David van Dantzig, de eerste hoogleraar in de mathematische statistiek in Nederland.
Hij heeft in de periode 1960 – 2000 een belangrijke rol gespeeld in de opbouw van onze discipline in Nederland, maar heeft vooral ook internationaal veel invloed gehad.
De door de vereniging in 2012 ingestelde Willem van Zwet Prijs voor het beste proefschrift van het jaar is naar hem vernoemd.

Aad van der Vaart

 

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2020 nr. 3 pagina 42-45

AUTEUR INFORMATIE
Aad van der Vaart is hoogleraar Stochastiek aan het Mathematisch Instituut van de Universiteit Leiden. Van der Vaart studeerde wiskunde, filosofie en psychologie aan de Universiteit Leiden en promoveerde bij Willem Rutger van Zwet in 1987 te Leiden op Statistical estimation in large parameter spaces (statische schattingen in hoogdimensionale
ruimtes).
E-mail: avdvaart@math.leidenuniv.nl

Gepubliceerd op: January 10, 2021