Wetenschappelijk onderzoek klopt vaak niet - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
‘Statistiek is zo veelzijdig. Ik snap eigenlijk niet dat er niet veel meer statistici zijn’

Wetenschappelijk onderzoek klopt vaak niet

Een wirwar van datapunten, onmogelijke grafieken en lastige kansberekeningen: statistiek kan zelfs de beste wetenschappers intimideren. Velen van hen maken dan ook statistische denkfouten, zegt Casper Albers. Of erger nog: ze gebruiken de nevelen van de statistiek om collega’s en het brede publiek om de tuin te leiden.

Ans Hekkenberg & Jim Jansen

 

 

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2020 nr. 3 pagina 10-15

AUTEUR INFORMATIE
Ans Hekkenberg is natuur- en sterrenkundige en redacteur bij de Nederlandstalige editie van het populairwetenschappelijk tijdschrift New Scientist. Ze spreekt regelmatig als studiogast op radio en televisie over de laatste ontwikkelingen in de wetenschap.

Je vindt Ans als @GirlforScience op Twitter en Instagram.

Jim Jansen is hoofdredacteur bij New Scientist en wetenschapscoördinator bij Het Parool. Op zaterdag verzorgt hij de rubriek ‘Eureka’ voor het Algemeen Dagblad.

Gepubliceerd op: November 25, 2020