Voorspellen van de uitkomst van DARTS profwedstrijden - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
Kunnen we het beter dan de gokmarkt?

Voorspellen van de uitkomst van DARTS profwedstrijden

Kunnen we de uitkomst van een darts-wedstrijd voorspellen? In dit artikel wordt gekeken hoe dit wordt gedaan op basis van de gemiddelde score en het checkout percentage van de spelers. Maar hoe definieer je deze waarden dan het beste?

STAtOR STAtOR

Miriam Loois

Bij darten wordt vaak het gemiddelde en het checkout percentage van spelers getoond. Op basis daarvan hebben Steffen Liebscher en Thomas Kirschstein een model ontwikkeld om te voorspellen wie een wedstrijd gaat winnen. Je kunt die voorspelling verbeteren door een andere definitie te kiezen voor het gemiddelde en het checkout percentage dan gebruikelijk.

Nieuwsgierig of we met dit model de voorspellingen in de gokmarkt kunnen verslaan? Lees het hele artikel hier.

ARTIKEL INFORMATIE

STAtOR 2019 nr. 2 pagina 14-17

AUTEUR INFORMATIE

Miriam Loois is docent Toegepaste Wiskunde aan de Hogeschool van Amsterdam
E-mai: miriamloois@gmail.com

Gepubliceerd op: August 8, 2019