Sensitiviteit, specificiteit en COVID-19 - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
STAtOR Article

Sensitiviteit, specificiteit en COVID-19

Testen wordt genoemd als een van de middelen om het verspreiden van het SARS-CoV-2 virus te stuiten. Hoe effectief medische testen zijn hangt nauw samen met de sensitiviteit, specificiteit en prevalentie van het virus in de geteste populatie. Alleen die prevalentie in testgroepen is vanuit beleid en testadvies te beïnvloeden. Afhankelijk van de testuitslagen is veel patiënten in de testgroep opnemen wenselijk of juist niet.

STAtOR STAtOR

Anton Meijburg

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2021 nr. 2 pagina 40-44

AUTEUR INFORMATIE

Anton Meijburg studeerde Toegepaste Wiskunde aan de Stenden NHL Hogeschool Leeuwarden en is Statistisch Analist A. Hij werkt bij PGGM Vermogensbeheer als medewerker bestuurlijke informatie.
E-mail: antonmeijburg@gmail.com.

Gepubliceerd op: July 15, 2021