WK voetbal voorspeld met statistiek en machine learning

Paul de Octopus 2.0

Afgelopen zomer vond de 21e editie van het wereldkampioenschap voetbal plaats in Rusland. Een editie zonder Nederland. Toch hebben de auteurs van dit artikel zich eraan gewaagd voorspellingen te doen over de uitkomsten van het WK.

STAtOR STAtOR

Hans Van Eetvelde & Christophe Ley

De beroemde Paul de Octopus werd in 2010 bekend door het voorspellen van de wedstrijden van Duitsland op het WK voetbal in Zuid-Afrika. Ook wij waagden onze poging om de winnaar te voorspellen, niet op basis van ons buikgevoel of een octopus, maar met een nodige portie statistiek en machine-learning-technieken.

In de volgende PDF kan de gehele uitwerking, achtergrond en prestaties van deze goed voorspellende Paul de Octopus 2.0 gelezen worden.

ARTIKEL INFORMATIE

STAtOR 2019 nr. 1 pagina 20-22

AUTEUR INFORMATIE

Hans Van Eetvelde is een doctoraatstudent in de wiskunde aan de Universiteit Gent onder begeleiding van prof. Christophe Ley.
E-mail: hans.vaneetvelde@ugent.be

Christophe Ley is docent Wiskundige Statistiek aan de Universiteit Gent, en vice-president van de Luxembourg Statistical Society.
E-mail: christophe.ley@ugent.be

Gepubliceerd op: March 29, 2019