Overzichtelijke weergave van Coronadata - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
STAtOR Article

Overzichtelijke weergave van Coronadata

Hoe rapporteer en duid je een groot scala aan data voor een breed publiek tijdens een crisis zoals deze?

STAtOR STAtOR

Marino van Zeist & Yorick Bleijenberg

In een tijd van grote onzekerheid zien we dat mensen vaak krampachtig zoeken naar betrouwbare informatie, die op een begrijpelijke manier wordt gecommuniceerd. Datavisualisatie en statistiek bieden ruimte om duidelijk te communiceren over de ontwikkeling van een epidemie. Tegelijkertijd is het belangrijk om zich te realiseren dat de data en statistische methoden uit allerlei expertisegebieden komen (zoals de medische, sociale, en economische hoek) en dat vereist brede samenwerking tussen experts uit die gebieden en statistici. Hoe rapporteer en duid je een groot scala aan data voor een breed publiek tijdens een crisis zoals deze?

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2021 nr. 4 pagina 15-17

AUTEUR INFORMATIE

Marino van Zelst is infectieziektenmodelleur bij Wageningen University & Research. Zijn onderzoek richt zich ondermeer op de effectiviteit van non-farmaceutische interventies bij uitbraken.
E-mail: marino.vanzelst@wur.nl

Yorick Bleijenberg is data-fan, ondernemer, en team manager op een klantenservice.
E-mail: yorick.bleijenberg@gmail.com

Gepubliceerd op: January 6, 2022