Optimalisatie in radiatietherapie

Math to the rescue

Cancer is still a health burden. In this article, the author discusses the mathematical techniques used to understand the behavior of cancer cells.

STAtOR STAtOR

Koos van Amerongen

Kanker is wereldwijd een van de meest voorkomende doodsoorzaken. Dankzij snellere detectie en betere behandelingen is de kans om aan kanker te overlijden in de afgelopen decennia drastisch gedaald. Toch overlijdt nog altijd een op de zes mensen aan kanker. Op diverse vlakken worden wiskundige technieken onderzocht in een poging het gedrag van kankercellen beter te begrijpen en de behandeling van tumoren te verbeteren. Math to the rescue!

Interested? Read the article here.

ARTICLE INFORMATION

STAtOR 2019 Issue. 2 pages 4-8

AUTHOR INFORMATION

Koos van Amerongen works as an analyst at the innovative education supporter at Lyceo. He has a master’s in Operations Research and Management Science from Tilburg University.
E-mail: koosvanamerongen@hotmail.com

Gepubliceerd op: November 12, 2019