Een boost voor verduurzaming - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
Elektrificatie van het busvervoer in de regio Rotterdam

Een boost voor verduurzaming

In lijn met de klimaatdoelen heeft de Nederlandse overheid in 2016 de ambitie uitgesproken om uiterlijk in 2030 alle dieselbussen in Nederland te vervangen door duurzaam aangedreven bussen. Sindsdien werken het Rotterdamse vervoerbedrijf RET en de Rotterdam School of Management, Erasmus University samen om deze transitie van dieselbussen naar elektrische bussen soepel te laten verlopen. Het gaat hierbij voornamelijk om de operationele uitdaging van het plannen van de laadmomenten van de bussen. In 2019 zijn de eerste 50 elektrische bussen in gebruik genomen en in de komende jaren zullen er snel meer volgen.

Pieter van den Berg

 

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2020 nr. 3 pagina 23-26

AUTEUR INFORMATIE
Pieter van den Berg is als universitair docent verbonden aan de Rotterdam School of Management, Erasmus University. Naast zijn onderzoek naar de elektrificatie van busvervoer richt hij zich op de logistiek van on-demand dienstverleners zoals ambulances, taxi’s en wegenwacht. Voor dit onderzoek ontving hij in 2019 een NWO Veni beurs.
E-mail: vandenberg@rsm.nl

Gepubliceerd op: November 25, 2020