STAtOR artikel

A tale of two networks

De modieuze term network medicine refereert aan het gebruik van netwerken binnen de medische wetenschappen. Het gebruik van netwerken binnen dit domein staat nog in de kinderschoenen. Deels vanwege de wellicht terechte terughoudendheid van de medische wereld, deels omdat er weinig of geen netwerk-equivalenten bestaan van de statistische methodologie om de geƫigende vragen uit dit veld te beantwoorden.
Er is geen standaardtechniek, zoals de t-toets, die binnen de twee-steekproevencontext verschillen tussen netwerken identificeert. Hier volgt een tussentijdse rapportage van onze zoektocht naar zulke technieken, de voorlopige vruchten daarvan, en onze ervaringen met de toepassing van
deze vruchten binnen het Amsterdam UMC.

Wessel N. van Wieringen

 

 

GeĆÆnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2020 nr. 3 pagina 4-9

AUTEUR INFORMATIE
Wessel N. van Wieringenwerkt als universitair hoofddocent bij de afdeling Epidemiologie en Data Science van het Public Health research institute van het Amsterdam UMC, en de afdeling Wiskunde van de Vrije Universiteit Amsterdam.
E-mail: w.n.van.wieringen@vu.nl

Gepubliceerd op: November 25, 2020