Für Elise; Problemen met wachttijden bij de GGZ - VVSOR - VVSOR

Netherlands Society for Statistics and Operations Research | Dutch
STAtOR Artikel

Für Elise; Problemen met wachttijden bij de GGZ

In dit artikel worden problemen met wachttijden bij de GGZ geanalyseerd. Uit de analyse blijkt dat het probleem niet de te hoog veronderstelde gemiddelde wachttijd is, maar juist de spreiding daarvan. Met behulp van een simulatie wordt aangetoond dat de combinatie van een laag gemiddelde en een hoge spreiding een hoog gesimuleerd gemiddelde kan opleveren.

Bob van Limburg

 

Geïnteresseerd in het volledige artikel? Lees het hier.

 

ARTIKEL INFORMATIE
STAtOR 2020 nr. 4 pagina 26-30

AUTEUR INFORMATIE
Bob van Limburg is afgestudeerd als algemeen, kwantitatief en sociologisch econoom en filosoof. Hij is gepromoveerd in de ruimtelijke wetenschappen en verbonden aan de faculteit Medische Wetenschappen van RUG en Wittenborg University of Applied Sciences, Apeldoorn.
E-mail: l.j.w.van.limburg@gmail.com

Gepubliceerd op: February 12, 2021